Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

108 seconds in the air.  The Ingenuity helicopter completed its fifth flight on the surface of Mars, landing at another location for the first time Aeroslas

108 seconds in the air. The Ingenuity helicopter completed its fifth flight on the surface of Mars, landing at another location for the first time Aeroslas

A small NASA helicopter made its fifth flight to Mars on Friday, jumping higher than before and landing elsewhere. On Saturday, the Jet Propulsion Laboratory (JPL), which is responsible for NASA’s Robotic Robotic Program, including intelligence testing, announced it on its website. NASA also released, for the first time, an audio recording of intelligence captured by persistence during the fourth flight of a helicopter.Washington

Share on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

Printing press


Copy the urlShort title
CloseNASA has confirmed that it managed to take off for a short period and then land in a small creative research helicopter on the surface of Mars. | Photo: NASA / JPL-Caltech | Source: NASA

A helicopter the size of a small drone landed on Mars on February 18th with persistence, but it has a separate program. It is not equipped with scientific devices, its only task is to test the possibility of using similar flying devices in the future when examining the surface of extraterrestrial objects.


NASA prodloužila testování vrtulníku Ingenuity na Marsu o 30 dnů. Stroj vzápětí zvládl čtvrtý let


Číst článek

Tým mise Ingenuity původně počítal s tím, že testy potrvají jen 30 dní, nicméně před týdnem po třech úspěšných letech se rozhodl přidat dalších 30 dní a nevyloučil ani další možné pokračování.

Pátý let Ingenuity se uskutečnil přesně podle plánu, o němž JPL předem informovala. Vrtulník odstartoval ve 21.26 středoevropského letního času a data potvrzující úspěch dalšího testu stroje dostalo pozemní středisko přibližně o čtyři hodiny později.

Stroj odletěl ze stejného místa, z něhož startoval a na něž se vracel při předchozích testech, tentokrát ale přistál jinde. Na začátku vzlétl do pětimetrové výšky jako při předchozích třech testech kromě prvního, kdy vystoupal do tří metrů. Poté vrtulník v pátek pokračoval ve stejné dráze jako při čtvrtém letu, a to až do vzdálenosti 129 metrů.

Malá výzkumná helikoptéra americké vesmírné agentury NASA jménem Ingenuity | Zdroj: NASA/JPL-Caltech

Místo otočky a návratu se ale vznesl výš do deseti metrů, pořídil barevné fotografie s velkým rozlišením své nové oblasti a poté tam přistál. Celý let trval 108 vteřin.

„Pátý let vrtulníku na Marsu je pro agenturu (NASA) dalším velkým úspěchem,“ řekl čelný pracovník v leteckém výzkumu NASA Bob Pearce. „Pokračující úspěch Ingenuity dokazuje, že je důležité spojit silné stránky různých dovedností z celé agentury a vytvořit tak budoucnost, jako je let letadla na jiné planetě!“ dodal.

Excelsior! The #MarsHelicopter completed its 1st one-way trip and 5th flight on Mars. It touched down at its new location, kicking off a new demo phase where we test this new tech and see how it can aid future missions on Mars and other worlds. go.nasa.gov/ingenuity

02:31 – 08. 05. 2021

159610821

Nová fáze výzkumu

Pátý let Ingenuity znamená podle JPL přechod rotorového letadla do nové fáze demonstrace operací. Tato fáze se zaměří na zkoumání toho, jaké schopnosti může takový stroj provozovaný na Marsu poskytnout.


NASA poprvé vyrobila kyslík na jiné planetě. Vozítko Perseverance na Marsu rozštěpilo oxid uhličitý


Číst článek

Jde například o průzkum, letecké pozorování oblastí nedostupných roverem a podrobné zobrazování terénu z výšky. Tyto operace a získané poznatky z nich by mohly významně prospět budoucímu leteckému průzkumu Marsu a dalších mimozemských těles.

Vrtulník Ingenuity na Marsu před pátečním testem letěl už 19., 22., 25. a 30. dubna. Všechny tyto lety byly úspěšné, i když první a čtvrtý zdržel softwarový problém. Helikoptéra přitom postupně zvyšovala rychlost a vzdálenost letu.

Za zvuků letu

NASA v pátek poprvé zveřejnila zvukový záznam letu Ingenuity, který spolu se záznamem obrazovým pořídil rover Perseverance při čtvrtém testu před týdnem. Zvuk letícího stroje zachytil mikrofon laserového zařízení vozítka SuperCam. Zda se zaznamenat zvuk podaří, nebylo jisté, a to nejen kvůli osmdesátimetrové vzdálenosti.

Během letu, kdy se rotory vrtulníku pohybovaly rychlostí 2537 otáček za minutu, totiž zvuk tlumila řídká atmosféra Marsu a také závan větru na počátku letu. Proto odborníci na Zemi nahrávku upravili, aby byla lépe slyšitelná.

ČTK

Share on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

Printing press


Copy the urlShort title
CloseSee also  The main specifications of the Realme Pad device before the upcoming official announcement – ​​urgent UAE news