Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

'A politically motivated event.'  China urges UN not to attend Uyghur repression summit  iROZHLAS

‘A politically motivated event.’ China urges UN not to attend Uyghur repression summit iROZHLAS

China has asked the UN not to attend a virtual meeting on persecution of Uyghurs and other minorities in the Xinjiang Autonomous Region, which the US, Germany and Britain plan next week. Has called on member states. According to Reuters, China’s mission to the UN stated this in a letter to other member states.New York

Share on Facebook


Share on Twitter

Share on LinkedIn

Print


Copy the URL addressAbbreviated address
CloseUgurs (stock photo) in the Chinese city of Kashgar Source: Reuters

“This is a politically motivated event,” a Reuters report said Thursday. “We urge your mission not to participate in this anti-Chinese event,” the text continues.


Čína oplácí Británii sankce kvůli Ujgurům. Odveta za ‚lži a dezinformace‘ se týká organizací i jednotlivců


Číst článek

Čína tvrdí, že pořadatelé akce, mezi nimiž je několik dalších evropských států a Austrálie a Kanada, využívají „otázky lidských práv jako politický nástroj k zasahování do vnitřních záležitostí Číny, například Sin-ťiangu“ s cílem rozdělovat a narušit čínský rozvoj.

„Jsou posedlí provokováním ke konfrontaci,“ uvádí podle Reuters čínská mise při OSN, přičemž varuje, že “provokativní událost může pouze vést k další konfrontaci”.

Čínská mise při OSN na žádost Reuters o komentář nereagovala.

Virtuální summit

Zástupci USA, Německa a Británie příští středu promluví na virtuálním setkání OSN spolu s ředitelem lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW) Kennethem Rothem a šéfkou Amnesty International Agnes Callamardovou.


‚Chce zničit rozvoj čínských podniků‘. Čína se obrací proti firmě H&M kvůli kritice zacházení s Ujgury


Číst článek

Cílem akce je „diskutovat o tom, jak mohou systém OSN, členské státy a občanská společnost podporovat a prosazovat lidská práva členů etnických turkických komunit v Sin-ťiangu,” uvádí se v pozvánce.

Západní země a organizace na ochranu práv viní čínské úřady v Sin-ťiangu ze zadržování a mučení Ujgurů v internačních táborech. Podle USA jde o genocidu. V lednu Washington zakázal dovoz bavlny a výrobků rajčat ze Sin-ťiangu kvůli podezřením ohledně nucených prací.

Čína dlouhodobě kritiku své politiky vůči Ujgurům odmítá. Podle Pekingu je účast v táborech dobrovolná a koná se tam rekvalifikace Ujgurů a boj proti radikální islámu.

„Peking se mnoho let snaží šikanou přimět vlády k mlčení. Tato strategie ale naprosto selhala, protože čím dál více států vyjadřuje hrůzu a odpor vůči čínským zločinům proti Ujgurům a dalším turkickým muslimům,“ uvedl Louis Charbonneau z HRW.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  Learn about the types of tourist visas in the Kingdom and their requirements