Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Bohemia Energy's former clients suffer from high energy deposits.  Ministries and the supervisory body for the preparation of assistance Aeroslas

Bohemia Energy’s former clients suffer from high energy deposits. Ministries and the supervisory body for the preparation of assistance Aeroslas

The number of former customers of the Bohemia Energy Group, who decide what and how to pay high energy deposits in the supplier system of last resort, is rapidly increasing. This was confirmed, for example, by the consumer center dTest. New developments are often three times more than what I paid for. However, the Office of Energy Regulation recommends that people pay up front so they don’t become black customers.Prague
(Updated: 4:21 PM 10/27/2021)

Post on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

printing press


copy the urlShort title
NearIf people do not have high advances, they can take advantage of a housing allowance or apply for emergency immediate benefits Photo: Renee Wulvik Source: iROZHLAS.cz

Zdeněk Černohorsk is a former customer of the Bohemia Energy Group. He used to pay upfronts of less than 5,000 kroner for energy, and now in the last resort scheme, his monthly payments have jumped to 16,000 kroner a month.

“I just won’t pay because I consider it usury. So when they send me an accurate bill, I’m happy to pay for what I use.”

It’s the number of people who turn to consumer centers for advice on what to do if they don’t have to pay high energy bills. According to the Energy Regulatory Bureau’s calculation, households with high electricity can now pay up to 7,000 months in advance for gas up to more than 15,000 kroner.

risk of separation

However, the deposit cannot be not paid, as confirmed by a spokesman for the Energy Regulatory Office, Michel Kiport.


‚Energošmejdi‘ využívají konce Bohemia Energy. Stížností na nabídky nepoctivých podnikatelů přibývá


Číst článek

„Neuhrazení záloh by mohlo vést až k neoprávněnému odběru a následně k odpojení odběrného místa. Nicméně zákon zároveň stanoví, že musí jít o opakované porušení platebních povinností a dodavatel musí spotřebitele v prodlení k úhradě nejprve vyzvat, než požádá o odpojení odběrného místa,“ vysvětlil pro Radiožurnál.

To by domácnosti vyšlo draho. „Není to levná záležitost, opravdu. Pokud se dostaneme k tomu, že nám přeruší dodávky kvůli neplacení a pak musíme znovu žádat o obnovení dodávek, tak nás to může stát stovky až tisíce korun navíc,“ přiblížila vedoucí právní poradny spotřebitelského centra dTest Jana Marková.

Energetický regulační úřad proto vyzval v závěru minulého týdne domácnosti, aby v režimu dodavatele poslední instance nezůstávaly dlouho a rychle si našly nového dodavatele energií.

Pomoc z Úřadu práce

Pro ty, kteří v souvislosti s vysokou inflací a například zdražujícími pohonnými hmotami na tak vysoké zálohy nemají, přichystal resort práce a sociálních věcí pomoc. Lidé můžou využít příspěvku na bydlení nebo požádat o dávky mimořádné okamžité pomoci.

Úřady práce jsou všem žadatelům připraveny pomoci. O další pomoci resort jedná.


‚Kupovali draze, prodávali levně, nejistili se.‘ Náhlý konec Bohemia Energy pohledem ekonomického novináře


Číst článek

„Jsme si vědomi závažnosti situace, a proto jsme iniciovali jednání se zástupci ministerstva průmyslu a obchodu a Energetického regulačního úřadu, se kterými řešíme další možnosti, jak lidem pomoci s výdaji při takto výrazném navýšení cen energií,“ řekl mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Felipe Kut Citores.

Ve středu odpoledne MPSV rozeslalo tiskovou zprávu, podle níž „nedisponuje žádným nástrojem, který by mohl řešit vzniklou situaci“.

Soubor opatření, která by zmírnila dopady růstu cen za energie na domácnosti, chtějí ministerstvo průmyslu a Energetický regulační úřad představit do několika dnů. 

Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) ve středu odpoledne řekl, že zhruba 10 procent domácností, které by mohly být ohroženy energetickou chudobou, bude mít nárok na mimořádnou okamžitou pomoc.

Nová smlouva

Když si lidé vyhledají nového dodavatele, musí vyřešit také otázku, na jak dlouho chtějí ceny elektřiny fixovat a jak dlouho tedy u daného dodavatele zůstanou. A čím delší smlouva na odběry energií, tím výhodnější ceny.

Neznamená to ale, že nejdelší fixace cen se vždy vyplatí. Pokud totiž lidé podepíšou smlouvu na odběry například na tří roky, znamená to současně, že od dodavatele nemůžou odejít. Vybírat by si lidé navíc měli z osvědčených firem na trhu a také se poptat svého okolí, s jakým dodavatelem jsou spokojení.

Tisková zpráva MPSV

Barbora Kladivová

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  Volkswagen Caddy PanAmericana presents - Novinky.cz