Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Cadillac se pouští do super-SUV, představil Escalade V

Cadillac se pouští do super-SUV, představil Escalade V

Cadillac už léta prodává sedany a kupé s obřími motory, ještě většími výkony a označením V. Ovšem zatímco BMW a Mercedes-Benz nabízí model M, resp. AMG iu svých SUV, a dokonce i Jeep nabízí sedmisetkoňový Grand Cherokee Trackhawk, Cadillac s něčím na tenhle způsob přichází až nyní. Přivítejte model Escalade V.

Cadillac Escalade V

Photo: Cadillac

Vzhled je díky pár fotkám exteriéru ovšem prozatím vše, co se svět o Escalade V dozvěděl. Automobilka si zatím nechala pro sebe cenu, dostupnost i všechny technické specifikace.

Můžeme asi celkem s jistotou předvídat, že pod kapotou bude osmiválec, ovšem jaký, je otázkou. Nejčastěji se uvažuje o 6,2l motoru LT4, který je dopovaný kompresorem a pohání model CT5-V Blackwing výkonem 677 koní a také Chevrolet Camaro ZL1 výkonem 660 koní.

Cadillac Escalade V

Photo: Cadillac

Zmínka padla také o osmiválci Blackwing (jmenuje se stejně jako ona ostrá CT5, ale zároveň ji nepohání), tedy 4,2l jednotce se dvěma turbodmychadly, označené LTA. Ovšem to se jeví nepravděpodobným – už se nevyrábí, poháněl jen Cadillac CT6-V v letech 2018-2020.

Cadillac plánuje escalade V kompletně odhalit na jaře. Zatím o něm hovoří jako o modelovém roku 2023, což by znamenalo start prodejů někdy v druhé polovině letošního roku. S oficiálním dovozem do Evropy bohužel nepočítejme.

Cadillac Escalade V

Photo: Cadillac

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Cadillac na Sauto.cz.

See also  Complete power outage. Lebanon is about to collapse