Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Choice from the media: Charolek distorts culture, fewer checkers study in UK and contribute to PCR tests iROZHLAS

Choice from the media: Charolek distorts culture, fewer checkers study in UK and contribute to PCR tests iROZHLAS

In the Czech press, you will read on Thursday that, according to CSSD’s Minister of Culture Lubomer Schrlez, internal cultural events can be allowed as early as June, writes Mf Dnes. According to the E15 daily, funding for those interested in studying in the UK will be more complex from next academic year. According to epidemiologist Peter Smezkal, the government should contribute to PCR tests, according to new reports from Hospodaske. You can read more in the exam from the media compiled by radio.Brock

Share on Facebook


Share on Twitter

Share on LinkedIn

Print


Copy the URL addressAbbreviated address
CloseLubomer Soralek Source: Office of the Government of the Czech Republic

E15

Daily indicates that due to Brexit, fewer checkers are coming to British universities than in previous years E15. From the next academic year, funding for courses will be complex for those interested. As the British leave the EU, they will lose the right to student loans. According to the newspaper, interest in studying in the United Kingdom is declining.


Festival Rock for People se kvůli epidemii opět odkládá. Pořadatelé ho přesunuli na rok 2022


Číst článek

Mf Dnes

Vnitřní kulturní akce by mohly být povolené nejdříve v červnu, v rozhovoru pro Mf Dnes to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD. Návštěvníci ale budou potřebovat negativní test proti koronaviru nebo potvrzení o očkování. Zaorálek také upřesnil, jaké podmínky budou platit při návštěvách galerií nebo muzeí, které se v pondělí otevřou v některých krajích. Počet návštěvníků bude omezený, lidé budou také muset nosit respirátory a dezinfikovat si ruce.

Deník

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně se pustili do boje s klíněnkou jírovcovou, píše o Deník. Drobný motýlek napadá kaštany, vrby i javory. Na záchranu stromů vědci používají injektáž, což je něco jako očkování, dodává deník.

Hospodářské noviny

Stát by měl podle epidemiologa Petra Smejkala přispívat na PCR testy, dočtete se v Hospodářských novinách. Jejich cena se stále pohybuje kolem 1500 korun, díky příspěvku by tak byly levnější. PCR testy platí týden a lidé je potřebují například pro cesty do zahraničí.


Dokumenty ke Sputniku V pro výjimku nestačí, oznámil lékový ústav. Připomínky poslal Úřadu vlády


Číst článek

Právo

Pokud budou školám chybět testy na koronavirus, měla by se omezit školní docházka, říká v rozhovoru pro Právo viroložka a členka expertního týmu při ministerstvu zdravotnictví Ruth Tachezy. Podle ní není Česko v situaci, kdy by mohli žáci chodit do škol plošně bez testování. Při omezeném počtu testů by měli mít přednost žáci, kteří jdou do školy nově. U nich totiž není jasné, z jakého prostředí přichází.

Ekonom

Se šikanou na pracovišti má v Česku zkušenost třetina zaměstnanců, vyplývá ze studie nadačního fondu Filantia, které si všímá týdeník Ekonom. Podle ní psychické útoky dopadají více na ženy. A nevyhýbají se ani těm, kteří jsou svým okolím považovaní za silné. Týdeník píše, že nejčastěji – v polovině případů – šikanují nadřízení své podřízené. Ve třinácti procentech se ale vyskytuje i tyranizování šéfa podřízenými.

Eliška Balcárková

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  Britain supplies AstraZeneca vaccines to Egypt