Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Dystopian Gilead returns in another sequel.  Servant's Story Series Its Fourth Series |  iROZHLAS

Dystopian Gilead returns in another sequel. Servant’s Story Series Its Fourth Series | iROZHLAS

America as we know it no longer exists – it is ruled by a dictatorial society that fights environmental disasters and, above all, loses human resources. This is also the success of the TV series The Maids Story, which opens its long-awaited fourth series on Wednesday.Brock

Share on Facebook


Share on Twitter

Share on LinkedIn

Print


Copy the URL addressAbbreviated address
CloseVisitors will rediscover themselves in the world of dystopian Gilead, in which individuals have the color of clearly reserved clothing, women are submissive to men, and women are not allowed to study, work, or own property.


Nejsem prorok, tyhle věci se píšou, aby se nestaly, říká o svých dystopických románech Margaret Atwoodová


Číst článek

Zatímco v předchozích dílech příběh sledoval především to, jak režim zachází s ženami-služebnicemi, které jsou jedny z mála plodných, tak v nové sérii se už vydáme i do stále ještě svobodné a demokraticky založené Kanady. Právě tam se některé postavy snaží uprchnout.

Příběh služebnice napsala už v roce 1985 kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová. Tuto knihu napsala hlavně proto, aby se podobné události ve světě nestaly. Mluvila o tom v Praze před čtyřmi lety.

„Napsala jsem to v době, kdy lidé říkali, že se to u nás nemůže nikdy stát. Zakládala jsem si proto na tom, aby v knize nebylo nic, co už se někdy, někde nestalo. Zasadila jsem to přitom do okolí Harvardovy univerzity, která byla pokládána za neprostupný chrám liberální demokracie. Tohle místo ale bylo v 17. století centrem puritánské teokracie,“ prohlásila Atwoodová před třemi lety při besedě s novináři v Praze.

See also  Johnson responded to the British police form as part of an investigation into party corruption

„Teď říkají, počkat, možná by se to u nás opravdu stát mohlo. Když si promluvíte s lidmi ve Státech, řeknou vám, že až na kostýmy je to všechno dost možné,“ dodala autorka.

Kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová na diskuzi s fanoušky v Knihovně Václava Havla předčítá z nové knihy Hagseed (Kus temnoty) | Foto: Knihovna Václava Havla

Herečka i režisérka

A zatímco Margret Atwoodová otevřela svět Gileádu pouze ve dvou knihách – tu druhou vydala před dvěma lety pod názvem Svědectví, tak televizní seriál už otevírá svoji čtvrtou řadu. I tentokrát se v hlavní roli June Osbournové představí herečka Elisabeth Mossová. Nejen, že stála před kamerou ve služebnické červené uniformě, ale sama některé nové díly režírovala.

Seriálový Příběh služebnice se stal celosvětovým hitem a to nejen u diváků, ale i u kritiků, důkazem toho jsou i dva Zlaté glóby z roku 2018.

Jiří Štefl

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít