Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Full right to compensation.  According to the Prime Minister, Belarus has a set of retaliatory sanctions in place

Full right to compensation. According to the Prime Minister, Belarus has a set of retaliatory sanctions in place

Belarus applies a set of retaliatory sanctions against the European Union, but Minsk expects the West not to take new measures against Belarus. According to TASS, Prime Minister Raman Haluzanka told Belarus-1 TV channel on Saturday.Minsk

Post on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

printing press


copy the urlShort title
CloseHaloučanka commented: “We still hope that the hot heads will calm down and take into account their business interests in Belarus” | Photo: Tut.By | Source: Reuters

At the May summit, the presidents and prime ministers of EU member states agreed to adopt targeted sanctions against Belarus in response to the emergency landing of a civilian airliner in Minsk.


Běloruská opoziční vůdkyně Cichanouská přijela do Polska, návštěva skončila vnitropolitickými spory


Číst článek

Na palubě letadla společnosti Ryanair mířícího z Řecka do Litvy, tedy na lince mezi dvěma unijními státy, byl novinář a aktivista Raman Pratasevič, kterého běloruská bezpečnost i s jeho přítelkyní hned zadržela. 

„Stále doufáme, že horké hlavy vychladnou a vezmou v úvahu i zájmy svého podnikání v Bělorusku,“ poznamenal Haloučanka.

Běloruské vedení podle něj doposud dělalo vše pro rovnoprávné partnerské vztahy se Západem. „Pokud však mluvíme o škodě způsobené našim společnostem, máme plné právo na nahrazení této škody. Komplex opatření v reakci na sankce je připravený,“ dodal premiér.

3 procenta HDP

Škody způsobené běloruské ekonomice sankcemi západních zemí přitom odhadl na necelá tři procenta hrubého domácího produktu.


‚Metody jako z dob stalinských represí‘. Kulhánek považuje rozhovor s Pratasevičem za zmanipulovaný


Číst článek

„Celkově, pokud vezmeme obchodní a finanční sankce, pak maximální výše škody, která byla vypočítána, je 2,9% HDP,“ řekl předseda běloruské vlády.

Bělorusko bude podle něj nucené „vzdát se západního zboží“ a je připravené „přejít mimo jiné i na asijské technologie, které v posledních několika desetiletích kráčejí mílovými kroky vpřed“.

Haloučanka také varoval, že Západ může přijít o běloruský trh, který sice „není tak velký, nicméně objem importu investic z Evropské unie činí ročně miliardy“.

Velvyslanci členských zemí Evropské unie v pátek schválili zákaz vstupu běloruských aerolinií do unijního vzdušného prostoru a jejich přistávání na unijních letištích, který vstoupil v platnost v sobotu.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  After the "embarrassing breach"... an apology and pledge from the South Korean army