Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Kolhanik said at a meeting of foreign ministers that regional cooperation needs to be developed more than ever in Aeroslas

Kolhanik said at a meeting of foreign ministers that regional cooperation needs to be developed more than ever in Aeroslas

During Friday’s meeting with partners from Austria, Slovakia, Slovenia and Hungary in Vienna, Czech Foreign Minister Jakub Kolhanek spoke in favor of developing cooperation in the Central European region, not only in relation to the coronavirus crisis. Kulhaneke also stressed the importance of vaccination as a way to return to a normal lifestyle in the lead-up to the COVID-19 outbreak.Vienna

Post on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

printing press


copy the urlShort title
NearJacob Culhank | Photo: Michaela Danilova | Source: iROZHLAS.cz

“We need to develop regional cooperation more than ever. Regional cooperation is not only necessary in the fight against the Covid-19 epidemic, but can also enhance cross-border cooperation and support people-to-people contacts,” Kulhanek told a press conference.


Ministr Kulhánek vyzval Nejedlého, aby odevzdal diplomatický pas. Odebrání požaduje i Babiš


Číst článek

Středoevropské země včetně České republiky navzdory postupujícímu očkování v posledním období čelí rychlejšímu tempu šíření koronavirové infekce.

„Jediná cesta, jak ochránit sebe, je očkovat se. Pokud můžete, očkujte se. Je to jediná cesta a naše jediná šance k návratu k našim životů, jak tomu bylo v období před pandemií,“ uvedl šéf české diplomacie.

Také nový rakouský ministr zahraničí Michael Linhart řekl, že byť epidemie covidu-19 neskončila, zmíněné země by se měly zaměřit na budoucnost.

„Musíme se dívat do budoucna, pohlížet na ekonomiku a obnovu hospodářství. My jako středně velké ekonomiky jsme velmi propojené a závislé na zahraničním obchodu,“ uvedl Linhart, který ve funkci šéfa rakouské diplomacie tento měsíci vystřídal Alexandera Schallenberga. Ten se stal novým kancléřem po demisi Sebastiana Kurze, jenž odstoupil po korupční aféře.


Ministři zahraničí Česka i Rakouska před novináři zdůraznili význam projektu Východního partnerství, který slouží ke sbližování EU se státy východní Evropy a Kavkazu. Kulhánek zopakoval, že podporuje uvalení dalších sankcí na běloruský režim.

Minsk nejnověji čelí kritice některých států EU za to, že zneužívá migraci pro odvetu za dřívější unijní sankce proti Bělorusku. Do projektu Východního partnerství se řadí také Bělorusko, jehož vláda letos členství ovšem pozastavila.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  OnePlus will once again become an online brand, as the Czech distributor stops selling phones - MobilMania.cz