Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Malls come under attack from customers months later.  People buy clothes and furniture mainly Aeroslas

Malls come under attack from customers months later. People buy clothes and furniture mainly Aeroslas

Crowds of people use the first weekend of open stores and from the morning they visit shopping centers not only in Prague, but also in Brno and other cities. Queues are formed in front of clothing and shoe stores. IKEA stores have reached the maximum capacity. Visitors to the centers lack the opportunity to use the relaxation areas, as they sit for a while.Prague
(Updated: 16:43 15. 5. 2021)

Share on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

Printing press


Copy the urlShort title
CloseShops have been closed for more than four months due to the Coronavirus pandemic. Photo caption photo: Michaela Danilova | Source: iROZHLAS.cz

Shops have been closed for more than four months due to the Coronavirus pandemic. First visitors will be welcomed on Monday, and now they are opening their first weekend. Visitors to the centers lack seating, and the centers have had to remove them or ban them from government orders.


V pátek přibylo nejméně nakažených za všední den od poloviny září. Očkování ale zpomalilo


Číst článek

Velký nápor sledují v sobotu od otevření všechny čtyři obchodní domy IKEA, které firma v České republice provozuje. Aktuální obsazenost mohou lidé sledovat na jejím webu.

Nakupující v Praze vyrazili například do obchodního centra Nový Smíchov. Ačkoliv provoz byl klidný, kratší frontu lidé stáli před obchodem New Yorker. U několika oblíbených prodejen byly už předem koridory pro regulaci řady.

Větší provoz panoval v obchodním centru Letňany. Delší fronty byly například u obchodů Sinsay nebo Cropp, které nabízejí módu především pro mladé. Kromě prodejen s oblečením byly fronty u pokladen také v prodejnách obuvi.

Přestože Galerie Harfa není podle své marketingové manažerky Martiny Tlusté tradiční víkendové obchodní centrum, mnoho lidí v sobotu využilo příležitost znovuotevřených obchodů a přišlo na nákupy. „Návštěvnost je tak zhruba na stejné úrovni jako v uplynulých dnech, kdy byla o 60 procent vyšší oproti týdnu před rozvolněním, což je v rámci našeho očekávání,“ uvedla Tlustá.

Parkoviště před Jihlavským Möbelixem s více než stovkou parkovacích míst bylo kolem 15:00 plné, přijíždějící auta čekala v řadě na uvolnění parkovacího stání. „Návštěvnost je určitě oproti pracovním dním trojnásobná,“ uvedl Jakub Horák, manažer prodejny Möbelix. Na lidech je podle něho vidět chuť nakupovat.

Hlavně pro oblečení a boty přijela v sobotu do Jihlavy s rodinou i Renata Spilková z Polné na Jihlavsku. „A taky jsme si chtěli dát něco dobrého. Hledali jsme aspoň nějaké bobky na sednutí, ale nic tady není, tak to sníme tady u zábradlí, než půjdeme na autobus,“ řekla Spilková.

V Olympii v Brně na výpadovce z krajské metropole ve směru na Břeclav tomu nebylo jinak. Fronty lidí stály před obuví, ale čekalo se i před obchody s oblečením. Zájem o nákupy byl také v obchodním centru Futurum v Brně. 

kuc, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  Smart people put baking soda in their old socks. You won't believe its effects