Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Media selection: deer overgrowth, Czech Republic's longest overnight balloon ride and crowded delivery companies |  Aeroslas

Media selection: deer overgrowth, Czech Republic’s longest overnight balloon ride and crowded delivery companies | Aeroslas

In the Czech press, you read on Wednesday that East Asian sika and European deer have multiplied in the Czech forests. Mf Dnes writes that there are fifteen times more people living in our country than they should be according to the law. According to the regional newspaper, the 503-kilometer hot air balloon flight set a new Czech record for overnight flights for pilots from Radešín in the Saar region. Read more in selection from the media collected by Radiožurnál.Prague

Share on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

Printing press


Copy the urlShort title
CloseEuropean Deer Source: Profimedia

E15

Delivery companies face an onslaught of customers. This is Wednesday’s topic E15. The large firms surveyed likened interest in services to extended Christmas. Some companies move up to half of the extra cargo on an annual basis. Thus companies are approaching the maximum of their capabilities. They are mainly understaffed. Unlike other industries, the pandemic has helped trade in parcels. According to company representatives, the postal order market jumped from one to two years in development, mainly due to the closure of stone stores.


Česká pošta odbavila o víkendu rekordní počet zásilek. Přepravci varují před zpožděním


Číst článek

Mf Dnes

V českých lesích se přemnožili východoasijští jeleni sika a jeleni evropští. Jelenů evropských u nás žije aktuálně patnáctkrát víc, než by mělo podle zákona. Píše o tom středeční Mf Dnes. Jeleni, mufloni a daňci spásají kromě zemědělské úrody taky mladé stromky nasazené po kůrovcové kalamitě. Podle zástupců hnutí DUHA tím ohrožují snahy o obnovu pestrých smíšených lesů a počty této zvěře je proto potřeba snížit.

Regionální Deník

503 kilometrů dlouhá cesta horkovzdušným balonem zajistila pilotům z Radešína na Žďársku nový český rekord za celonoční let. To je téma středečního regionálního Deníku. S horkovzdušným balonem Petr Kubíček a Tomáš Hora vzlétli 24. dubna z Radešína a pokračovali přes Slovensko a Maďarsko. Cestu zakončili v Rumunsku.


Epidemie koronaviru proměnila vyplácení firemních benefitů. Některé firmy je úplně zrušily


Číst článek

Hospodářské noviny

Více dní home office nebo střídání zaměstnanců v kancelářích, to jsou trendy, které by mohly ve firmách zůstat i po odeznění pandemie, píšou středeční Hospodářské noviny. Podle studie o situaci kancelářského trhu developerské společnosti Skanska se ukázalo, že zaměstnanci na home office přichází o nápady, které vznikají při komunikaci s kolegy. Lidé taky v kancelářích oceňují prostor pro schůzky s více lidmi, vybavení a zázemí. V Česku pracuje z kanceláře každý den 43 procent lidí. Firmám se proto může podle zjištění Hospodářských novin vyplatit systém, kdy zaměstnance nechají část týdne pracovat z domova a v kanceláři se budou střídat. Vyhoví tak zájemcům o práci z domova a ušetří za pronájem kanceláří. V současnosti takto funguje zhruba třetina českých zaměstnanců pracujících v kanceláři.

Lidové noviny

Milion Čechů trpí diabetem a dalších 200 tisíc o svém onemocnění neví. To je téma pro středeční Lidové noviny. Lidí s cukrovkou navíc každoročně přibývá. V roce 2030 by tak mezi Čechy mohlo být kolem 1,25 milionu diabetiků nebo i víc. Nárůst počtu lidí s cukrovkou je celosvětový.

Eliška Halaštová

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  The second block of Temelín is being produced again, and the storm sped up at the start of the shutdown