Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

NASA simulates the impact of an imaginary asteroid on Earth.  According to the latest information, it is heading to umava Aeroslas

NASA simulates the impact of an imaginary asteroid on Earth. According to the latest information, it is heading to umava Aeroslas

During a five-day exercise, a group of NASA scientists tries to respond to a potential threat to strike a phantom asteroid. Experts want to train in a situation where they have to avoid the devastating consequences of an asteroid collision with Earth with existing technologies, networks, and institutions. During the third day of the experiment, it turned out that the imaginary asteroid was heading towards southern Bohemia.Washington

Share on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

Printing press


Copy the urlShort title
CloseDrop the impact from the third day of the simulation Source: NASA

The simulation began on April 26 and was organized by NASA’s Near Earth Research Center (Center for Near Earth Objects, CNEOS), whose results are shown in CNEOS website. Scientists and experts are only working with the information they might have if there is a real threat to an asteroid. They receive new improvements every day and must respond to incoming complications.


Zemřel ‚zapomenutý‘ člen výpravy Apollo 11, který zůstal na oběžné dráze. Michael Collins se dožil 90 let


Číst článek

Jedná se již o sedmou simulaci podobného druhu v pravidelném dvouletém intervalu. Cvičení v roce 2019 skončilo tak, že se sice podařilo odklonit asteroid mířící na americké město Denver, avšak pouze tak, že zamířil na New York a celou oblast zničil.

Letošní simulace měla následující zadání: „19. dubna astronomové na Havaji objevili asteroid 2021 PDC vzdálený 57 milionů mil. K jeho přiblížení k Zemi dojde 20. října 2021, za pouhých šest měsíců. Původní pravděpodobnost dopadu na Zem je 1:2500. Odhady velikosti asteroidu se pohybují mezi 35 a 700 metry.“

Každý den v realitě odpovídá měsíci času v simulaci.

1. den

První den cvičení dostali vědci upřesněné, ale velmi obecné informace: hrozba srážky se Zemí se zvýšila na 1:20 a první odhady potenciálního dopadu zahrnovaly přibližně dvě třetiny celé planety.

2. den

Už druhý den bylo podle nových informací na sto procent jasné, že 20. října asteroid do Země narazí, a to s největší pravděpodobností do Evropy či severní Afriky. Informace o velikosti a složení asteroidu jasné nebyly. I to však stačilo k prvním strategiím reakce na dopad.

Projekce dopadu z druhého dne simulace | Zdroj: NASA

Podle analýzy dostupných možností bylo vyloučeno asteroid zničit či vychýlit z jeho dráhy, a to především kvůli jeho pozdnímu objevení. Účastníci upozornili, že s dřívějším odhalováním by mohl v budoucnu pomoci vesmírný dalekohled NEO Surveyor chystaný NASA.

3. den

Třetí den přinesl pro našince špatnou zprávu, místo dopadu bylo upřesněno na hustě obydlenou střední Evropu. Pás potenciálního zásahu asteroidu měřil 800×250 kilometrů a leží v něm kromě Německa, Rakouska, Chorvatska, Slovinska a části Maďarska také podstatná část Česka. Konkrétně celé jižní, západní a střední Čechy včetně Prahy.

Projekce dopadu ze třetího dne simulace | Zdroj: NASA

Další upřesnění třetí den simulace přineslo informaci o předpokládaném dopadu fiktivního asteroidu na Šumavu, na hranici mezi Českou republikou, Německem a Rakouskem. Co se týče rozměrů asteroidu, dostali vědci relativně dobrou zprávu, těleso měří 140 metrů, což výrazně snížilo předpokládané škody.

Podle analýzy je pravděpodobnost 74 procent, že bude dopadem fiktivního asteroidu postiženo více než 100 tisíc lidí a pravděpodobnost 21 procent, že jím bude postiženo dokonce více než milion lidí. Nejčernější variantou je zasažení 6,6 milionů lidí žijících v perimetru 250 kilometrů od místa dopadu. Hlavními hrozbami v souvislosti s případným nárazem by patřilo uvolnění obrovského množství tepla, rázová vlna a energie vyvolaná dopadem.

4. den

Čtvrtý den detailně upřesnil místo dopadu, kterým skutečně je Šumava. Pravděpodobnost dopadu na toto místo je podle simulace 99 procent. Na okraji perimetru s 250kilometrovým průměrem leží Praha či rakouský Salzburg, kterým hrozí částečné ohrožení.

To je zatím maximum informací, které účastníci simulace mají.

Projekce dopadu ze čtvrtého dne simulace | Zdroj: NASA

jgr

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  Microsoft is inspired by phones, a feature expected in computers