Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Prepare for economic troubles, urging the citizens of Kim Jong Un.  He likened the crisis to the famine of the 1990s, Aeroslas

Prepare for economic troubles, urging the citizens of Kim Jong Un. He likened the crisis to the famine of the 1990s, Aeroslas

On Friday, North Korean leader Kim Jong Un called in a closing address to a conference of the ruling Korean Workers’ Party (KWP) for citizens to prepare for major economic problems. The Associated Press reported that he likened them to the famine of the 1990s, which claimed the lives of hundreds of thousands of victims.Pyongyang

Share on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

Printing press


Copy the urlShort title
CloseNorth Korean leader Kim Jong Un at a ruling party convention. | Source: Reuters

Kim had previously said that the DPRK was facing “the worst situation so far” due to several factors, including the COVID-19 pandemic, US sanctions and natural disasters last summer.


KLDR prostupuje strach z koronaviru. Kim jedná zkratkovitě, přerušil i obchod s klíčovou Čínou


Číst článek

V nezvyklém přiznání vážné krize Kim ve čtvrtek uvedl, že se straničtí představitelé musí vydat na „další, ještě náročnější Namáhavý pochod, aby alespoň trochu ulevili svému lidu“. Jako Namáhavý pochod (Arduous March) je označováno období boje Severní Koreje s hladomorem v letech 1995 až 1999. Podle odhadů v jeho důsledku zemřelo 220 000 až 3,5 milionu lidí.

Pozorovatelé uvádějí, že v Severní Koreji zatím nejsou patrné známky rozsáhlého hladomoru či humanitární katastrofy. Zvláštní pověřenec OSN pro lidská práva v KLDR Tomás Ojea Quintana ale minulý měsíc varoval, že „vážná potravinová krize“ již nyní vede v Severní Koreji k podvýživě a hladovění. „Objevují se zprávy o úmrtích hlady a roste také počet dětí a seniorů, kteří žebrají, protože je jejich rodiny nejsou schopné živit,“ řekl.

Problémy s Čínou

Podle zpravodajského serveru BBC News zprávy o vážných hospodářských potížích přicházejí především z měst v blízkosti čínské hranice, kde mnozí lidé dříve vydělávali na pašování zboží z Číny.

Lina Yoonová z mezinárodní organizace pro lidská práva Human Rights Watch v nedávné zprávě s odvoláním na nejmenované kontakty v KLDR napsala, že „poslední dva měsíce do země už neproudí z Číny prakticky žádné potraviny“. „Přibylo obrovské množství žebráků, v pohraniční oblasti zemřeli někteří lidé hlady. Není k dostání mýdlo, zubní pasta ani baterie,“ dodala.

Kim Čong-un upevňuje svou moc. Korejská strana práce ho zvolila generálním tajemníkem


Číst článek

Čínská data ukazují, že obchod KLDR s Čínou, která je tradičně jejím největším severokorejským obchodním partnerem a poskytovatelem pomoci, se v minulém roce snížil o 80 procent. Stalo se tak poté, co KLDR uzavřela své hranice kvůli šíření koronaviru ve světě.

Během stranického sjezdu tento týden Kim uvedl, že země musí vybudovat soběstačnou ekonomiku, snížit závislost na dovozu a vyrábět více spotřebního zboží. Podle analytiků ale změny potrvají dlouhou dobu, protože problémy jsou důsledkem mnohaletého špatného řízení, dobrovolné izolace a sankcí, které na KLDR uvalilo mezinárodní společenství za její raketové a jaderné zbrojní programy.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  The shooting at the Donbas does not stop. Another soldier was wounded by shrapnel, according to Kiev