Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Republicans Reject Biden’s Packages to Alleviate the Epidemic, Now Gaining Political Points |  Aeroslas

Republicans Reject Biden’s Packages to Alleviate the Epidemic, Now Gaining Political Points | Aeroslas

When the US Congress voted in early February and March on a stimulus package to mitigate the effects of the Coronavirus crisis, it was not supported by a single Republican legislator. The Associated Press wrote on Thursday that this has not stopped many of them from promoting select elements to voters.Washington

Share on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

Printing press


Copy the urlShort title
CloseRepublican House Leader Kevin McCarthy, among others, has called for the use of US software. Image: Greg Nash | Source: Reuters

Some Republicans offer support programs as a result of their work. One example is Nicole Malliotakis, who represents a New York state district in the House of Representatives.

After approving a $ 1.9 trillion (41 trillion kronor) crisis package, she issued a press release highlighting the allocation of millions of dollars to public clinics in her department as one of her “successes”. She added that she is proud to “return the federal money to taxpayers’ pockets.”

Malliotakis is not an isolated case, the Associated Press writes. Portions of the law they sought to block were promoted during the spring by Republican state officials from New York to Texas to Washington. Their support for the so-called Restaurant Revitalization Fund, which provides an injection of nearly $ 30 billion into the hospitality sector, is particularly strong. This week, requests for money from the fund began.


Biden v projevu ke 100 dnům v úřadu: USA jsou znovu v pohybu. Pracujeme, sníme a vedeme svět


Číst článek

K podání žádostí v posledních dnech vyzvalo podnikatele ve svých domovských okrscích nejméně osm republikánů včetně sněmovního lídra Kevina McCarthyho nebo Elise Stefanikové, která má šanci dostat se brzy do třetí nejvyšší stranické funkce ve sněmovně.

„Kongresmanka používá svoji platformu, aby informovala své voliče o federálních financích a prostředcích, které jsou jim k dispozici,“ reagovala mluvčí Stefanikové. „V tweetu netvrdila, že by zákon podpořila, a její voliči si zaslouží vědět o federálních programech, do nichž se mohou hlásit, nehledě na to, jak hlasovala,“ dodala.

Vedle programu pro restaurace republikáni vyzdvihují již zmíněné zdravotnické dotace směřující do jejich regionů v důsledku demokraty prosazeného návrhu. Zástupce Severní Karolíny Madison Cawthorn na konci března na twitteru hlásil přísun milionů dolarů s tím, že jej těší vidět návrat peněz daňových poplatníků do jeho okrsku.

S podobným vyjádřením přišel ve stejné době republikán ze Západní Virginie Alex Mooney. „Jsem rád, že se tyto prostředky podařilo zajistit,“ uvedl, přičemž ale nezmínil, jak konkrétně byly dotace schváleny.


Trump si našel náhradu za twitter. Příspěvky publikuje na vlastních internetových stránkách


Číst článek

Bidenův ‚záchranný‘ plán

Republikáni sadu ekonomických opatření navrženou demokratickým prezidentem Joem Bidenem odmítli podpořit, protože podle nich obsahovala příliš mnoho programů, které s koronavirovou krizí nesouvisí.

Kromě programů na podporu pohostinství a zdravotnických zařízení zahrnovala peníze na zrychlení očkování, prostředky pro školství, přímé platby Američanům, dodatečné dávky v nezaměstnanosti či opatření mířící proti dětské chudobě.

Odpor vůči balíčku republikány dostal do složité situace, neboť průzkumy veřejného mínění ukazovaly, že „záchranný plán“ prezidenta Bidena podporuje jasná většina voličů včetně značné části těch republikánských.

Podle AP se objevují první náznaky toho, že republikánům by obhajoba odmítavého postoje ke stimulačnímu balíku mohla působit problémy. Demokrati na druhé straně „slibují, že učiní hlasování o pandemické podpoře, včetně republikánského odporu vůči ní, ústředním prvkem své politické strategie směrem k volbám v roce 2022“. 

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  Sally Azar becomes the first female priest in the Holy Land