Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

The funeral of the late Prince Philip will take place on Saturday, April 17, with participation confirmed by his grandson Harry |  iROZHLAS

The funeral of the late Prince Philip will take place on Saturday, April 17, with participation confirmed by his grandson Harry | iROZHLAS

The funeral of the late Prince Philip, husband of Britain’s Queen Elizabeth II, will take place on Saturday, April 17. The British media broke the news on Saturday citing information provided by Buckingham Palace. The Duke of Edinburgh died at Windsor Castle on Friday at the age of 99.London

Share on Facebook


Share on Twitter

Share on LinkedIn

Print


Copy the URL addressAbbreviated address
CloseFuneral services for Prince Philip will be held at St George’s Chapel in Windsor. Eight days of state mourning until funeral in Britain Source: Reuters

As for the palace, the funeral will take place in St. George’s Chapel in Windsor. There will be a nationwide silence at 15.00 (16.00 CET) before the ceremony. It is a ceremony, not a state funeral, so it will take place without public access. The Queen also decided that there would be eight days of state mourning in Britain until the funeral.


Sportovci v Británii vzdávají hold zesnulému princi Philipovi. Mourinho kondoloval na tiskové konferenci


Číst článek

Královský palác rovněž uvedl, že počet truchlících bude omezen na třicet. Bohoslužba se přitom bude konat v souladu s restrikcemi zavedenými kvůli šíření nemoci covid-19. V souvislosti s tím se očekává, že členové královské rodiny, včetně samé panovnice, budou mít na obličeji nasazené ochranné prostředky.

Mluvčí Buckinghamského paláce podle agentury Reuters mimo jiné rovněž potvrdil, že vnuk zemřelého Harry, který nyní žije v Los Angeles, má v úmyslu pohřbu se zúčastnit. Jeho těhotná manželka Meghan ale na radu svého lékaře nepřijede.


‚Vypadá to, že jste připraven jít do postele.’ Princ Philip se proslavil také výroky, často kontroverzními


Číst článek

Pozoruhodná a oddaná služba.‘

Syn vévody z Edinburghu princ Charles v sobotu vysoce ocenil svého zemřelého otce a poděkoval veřejnosti za projevenou účast. „Myslím, že můj otec uplynulých 70 let poskytoval velice pozoruhodnou oddanou službu královně, mé rodině, zemi a také celému Společenství,“ řekl princ novinářům.

Můj drahý táta byl velmi mimořádný člověk, kterého by především překvapila reakce a dojemné věci, které o něm byly řečeny, a z tohoto pohledu jsme, moje rodina, za to všechno hluboce vděční,“ uvedl rovněž mimo jiné Charles.

Společenství (Commonwealth) je volným sdružením Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a jeho bývalých dominií a kolonií. Tvoří ho přes 50 států a žije v něm asi 2,4 miliardy lidí.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  The United States and Europe are seeking a diplomatic solution to the current tensions