Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

Timmermans: The control of hurricanes and other natural elements is the result of human behavior Aerosols

Timmermans: The control of hurricanes and other natural elements is the result of human behavior Aerosols

According to Vice-President of the European Commission Frantis Timmermans, humanity will have to learn to live within the boundaries of the planets. According to him, the control of hurricanes and other natural elements is the result of human behavior. Timmermans told reporters on Friday at the main railway station in Prague before traveling to Ostrava. In the capital, he met Prime Minister Andrej Babis (yes) and his team.Prague

Post on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

printing press


copy the urlShort title
CloseFrans Timmermans | Photo: Francois Lenoir | Zdroj: Reuters

According to Frans Timmermans, the points made by the European Commission in the climate plan do not mean decisions, but proposals for solutions, which will be discussed further with member states. Among other things, the Vice-President of the European Commission informed the representatives of the Czech Republic that the financial resources of the Modernization Fund had been increased, which he said was welcomed by the Czech ministers.


Konec aut se spalovacím motorem? Evropská komise chce od roku 2035 umožnit prodej jen vozů bez emisí


Číst článek

Záplavy, tornáda a jiné přírodní živly, se kterými se potýká i Česká republika, naposledy jihomoravské obce, podle Timmermanse potvrzují, že počasí je nevyzpytatelné po celém světě a je to důsledek lidské činnosti. Na změny je podle něj nutné reagovat, proto Evropská komise připravila klimatický plán, jehož součástí by měla podle Timmermanse být i Česká republika.

Česko je podle něj země, která hledí kupředu, například v otázce cirkulární ekonomiky by mohla být pro mnohé příkladem.

Komise například navrhuje, aby se do roku 2035 skončilo s výrobou benzinových a dieselových vozů. Mnoho automobilek se podle Timmermanse tímto směrem už vydalo a auta výhradně s nulovými emisemi budou některé schopny vyrábět už v roce 2028, 2029 či 2030.

Lidé si podle něj už nyní pořizují elektromobily, provoz je levný, ale pořízení podle nákladné, uvedl. Podle agentury Bloomberg bude ale jejich cena klesat a kolem roku 2027 budou levnější.

Timmermans dále doplnil, že vždy budou lidé závislí na autech a cílem Evropy není je za provoz trestat, ale pomoci jim, aby mohli využívat vozy s nižšími či nulovými emisemi.

Peníze z emisních povolenek

Brusel rovněž navrhuje zásadní rozšíření systému emisních povolenek, jejichž prostřednictvím by se mělo nově platit i za znečišťování ovzduší v důsledku silniční či lodní dopravy a vytápění budov. Průmyslové podniky či aerolinky by už neměly mít nárok na bezplatné povolenky.

Právě z emisních povolenek by měly přibýt peníze do Modernizačního fondu, který může Česko na ekologické projekty využít. K dispozici na ekologické projekty bude mít také finance z mimořádného fondu obnovy.


Evropská komise navrhuje zdanit letecká paliva. Podpoří tak své klimatické závazky


Číst článek

Klimatický plán komise je podle Babiše radikálnější, než se očekávalo, a má obavy o český průmysl a zaměstnanost. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) z klimatických návrhů ve čtvrtek ocenil zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie a uhlíkové clo, které by měly platit podniky dovážející do Evropské unie neekologicky vyráběné produkty. Skeptický je k ukončení výroby aut se spalovacími motory.

Brabec se spolu s ministrem průmyslu a obchodu a dopravy Karlem Havlíček (za ANO) v podvečer s Timmermansem vydali do Ostravy. Tam se všichni zúčastní kulatého stolu s hejtmany Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje či se zástupci podniků, odborů i regionálních inovačních center. V Národním superpočítačovém centru je na sobotních 10.15 naplánován tiskový briefing.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítREAD  The largest brewers come with an alcoholic novelty. Staropramen | He also joined Prazdroj with his "solid metal" business