Pakistan Christian TV

Breaking news and world news from Pakisthan Christian TV on Business, Sports, Culture. Video news. News from the US, Europe, Asia Pacific, Africa, Middle East, America.

US authorities blocked dozens of news websites.  The reason is the association with Iran Aeroslas

US authorities blocked dozens of news websites. The reason is the association with Iran Aeroslas

The US Department of Justice has seized about 30 websites, many of which have been linked to Iran’s disinformation activities. According to Reuters, an unnamed US government official said this on Tuesday. The official Iranian news agency (IRNA) had earlier announced that the United States had blocked access to several news servers linked to Tehran, AFP wrote.Washington

Post on Facebook


Share on Twitter

Post on LinkedIn

printing press


copy the urlShort title
CloseAccording to the Associated Press, the US move is part of a larger crackdown on Iranian media Source: Repro iROZHLAS.cz

Instead of the traditional content, a message appeared on the site that the server had been seized by US authorities, supplemented by the FBI and Commerce Department seals.

Affected servers include, for example Al-Alam, which provides information in Arabic, an English version of the Iranian state website Press TV whose march serverbelonging to the Iranian-backed Yemeni Husseini rebels. The outage also affected several other sites.


Stvrdil popravu tisíců lidí, 30 let poté má být íránským prezidentem. Raísí utáhne šrouby, obrat ale nepřinese


Číst článek

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Íránská státní televize IRIB, která některé ze zasažených serverů zastřešuje, ve vyjádření odsoudila zablokování „médií, která odhalují zločiny spojenců Spojených států v regionu“. „Ačkoli demokratická vláda Spojených států tvrdí, že podporuje svobodu projevu, v praxi zavírá média,“ uvedla IRIB s tím, že USA tak podporují Izrael a Saúdskou Arábii, své dva dlouholeté spojence a zároveň regionální rivaly Teheránu.

Zabavení domén

Vztahy mezi oběma zeměmi jsou však dlouhodobě napjaté, přičemž situaci zkomplikovalo vítězství ultrakonzervativce Ebrahíma Raísího v pátečních íránských prezidentských volbách.

Ten v pondělí nasadil ostrý tón, když prohlásil, že se nehodlá setkat se svým americkým protějškem Joem Bidenem a že s USA a dalšími západními mocnostmi nebude vyjednávat ohledně íránského raketového programu a podpory, kterou Teherán poskytuje spřáteleným milicím v různých blízkovýchodních zemích.

Loni v říjnu americká prokuratura nechala zabavit síť webových domén, kterou podle ní používaly íránské revoluční gardy k šíření politických dezinformací do světa, připomíná Reuters. Ministerstvo spravedlnosti tehdy sdělilo, že zabavilo 92 domén používaných revolučními gardami, které se tvářily jako nezávislé zpravodajské servery cílící na uživatele v USA, Evropě, jihovýchodní Asii a na Blízkém východě.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSee also  Amazon violated GDP and will pay the EU 19 billion kroner for it